|      |      |      |      |      |      |      |   
CO ZAPRASZAMY NA WYSPA KRK?

GMINA KRK


Kwadrat Kamplin

Frankopan cytadelę, Raz po raz ważnym fortyfikacji do obrony miasta. Dzisiaj jest wymieniane obrony funkcję treści kulturalnych. Na starszych Roman ściany główną część fortu zthwieku, a kwadratową wieżą najbliżej katedry był w użyciu od 1191 jakoFrankopan courtrom. Na Plaza, lub insise Cytadela, koncerty muzyki klasycznej odbywają, a także spektakle teatralne oraz


Krk katedry

Wczesnych chrześcijańskich bazylika została wybudowana w 5thwieku na miejscuchrzcielnica. Istnieje również wyjątkowo ciekawekapitałuw pierwszej kolumnie zdominowany przez wczesnych chrześcijańskich symboli - ptaki eatinf ryb. Na początku romańskiKościółzSt Quirineus, Opiekunem miasta, oprze na katedrze. Ten niezwykły kościół jest wyjątkowy ze względu na jej dwa poziomy (parter i pierwsze piętro). W tym czasie z Frankopans, z więzienia w pobliżu sali wykorzystywane do udziału masy.

Stanic Galeria

W ramach wielopoziomowa historia Krk znajduje się pod Stanić Galeria naŚwietnyPlaza. Dwa piętra niżej dzisiejszy poziom życia jest rozpoczęcie historię rozwoju i ekspansji starożytnego miasta. Najstarsza dójka obecnie ściany są z początku okresu rzymskiego. Morze ma wejść pomiędzy te ściany i te rozszerzone w czasach rzymskich. Piękny ofiarnyOłtarz zrozciągaczzVenus, Ze nie taki miły użytkowania, jest śladem najstarszych takich świątyni naAdriatyk.

Roman mozaika

Wpozostaje Roman spaznajdują się w Ribarska ulica (ulica), który łączy w małym mieście i brama Vela placa kwadratowych. Wmozaikajest dobrze zachowany i pokazuje mitologicznych morskiego sceny. W centrum jest Tryton, z delfinami i innych stworzeń morskich tańczyć wokół niego. To pochodzi z 1stWieku.
  

GMINA OMIŠALJ

Kościół poświęcony na Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny

W kościele przeznaczone na Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, trójnawowa bazylika romańska usytuowany w centrum miejsce, po raz pierwszy wspomniana w 1213, to jest interesujące zobaczyć tryptyk na starym ołtarzem przez kapitana Jacobbo del Fiore z 15thwieku i ołtarz tkaniny z tego samego okresu. Wewnątrz kościoła dwadzieścia fragmenty pre-romańskim przeplatania wstęgę wzorców od końca 9thi na początku 10thwieku może być postrzegana.

Park Dubec

W północnej części miasta Omišalj, zwany Dubeč, istnieje Belvedere z którego rozpościera się wspaniały widok naBayzKvarneriRijeka. WparkzDubečrozpiętości od ściany Omišalj aż do morza, na powierzchni ok. 18 000 m2, z rozwiniętychścieżki rozszerzającej na odcinku 995 metrów.

Stare chrześcijańskiej bazyliki

WzatokazSepenblisko Omišalj istnieje wczesnego chrześcijaństwa bazyliki od 5thwieku, według niektórych źródeł,największym na Mediterran. Jest to cenny zabytek kultury.

Fulfinium

Ptolomeus, Greckiego pisarza, wymienione miasta Fulfinium, że opracowany na początku 1stwieku, ale każdy ślad zostało utracone. Wiele domysły zostały dokonane przez długi czas o tym mieście, gdzie mogłyby zostać wykorzystane do ekspertów i zlokalizować go w wielu różnych miejsc na wyspie Krk. Fulfinium (lub jego pozostałości) jest dzisiajw zatoce Sepen

 
PORAT (MALINSKA)

Muzeum sakralnej z kolekcji

Oto FrankopanKościółzŚw. Marii Magdaleny, Które obok klasztoru Glagolitic Tertiaries zbudowano. Nowdays mieści się muzeum zsakralnej gromadzeniaoraz zróżne naczynia zżyciu codziennymtego regionu.
 

GLAVOTOK (MALINSKA)

Św. Krševan

Wwczesnego romańskiegoKościółzSt Krševanznajduje się powyżej cove z Čavlena i obecnie jest off the beaten utworów. Islanders powiedzieć, że jest to żeglarzy i rybaków wotywny kościół. Sposobem na małąKościółzŚw. Krševanmożna znaleźć z Glavotok, z której mnisi mają oznakowane trasy, lub zwieśzMilohnićiz których istnieją rzeczywiste drogowskazy.

 
KORNIC

St Dunat (Donat)

Na drodze do Krk Punat, na samym dole Punat zatoce stoi kaplica św Dunat. Wybudowano ją w pewnym momencie w XII wieku. Wkaplicajest bardzo znaczący i jest jednym z najbardziej znanych zabytków sakralnych na chorwackim wybrzeżu, wraz z churxhes z Zadarem i Nin.

 
 KOŠLJUN

WmaływyspazKošljunjest unikalnym miejscu kulturowe i historyczne, które z nich należy na pewno do odwiedzenia w ciągu jednego pobytu na wyspie Krk. Należy znaleźć w Puntarska Draga, około 800 m od Punat. Może to zostać osiągnięte, w rozsądnej cenie, taksówką z łodzi Punat. Znajduje się klasztor franciszkański na Košljun gdzie mnisi mają ukryte cenne przedmioty zebrane w ciągu wielu stuleci i przechowywać je aż do dnia dzisiejszego.

Muzeum z kolekcji etnologiczny

Po lewej znajduje się muzeum zetnologiczny gromadzeniaw tym wiele przedmiotów używanych przez chłopów i rybaków Krk, od końca 19thi na początku 20thwieku, istroje ludowez terenu całegowyspazKrk.
 

JURANDVOR (BAŠKA)

W miejscowości odkryto Jurandvor ważnympomnikzChorwackialfabetyzacji. Wkamień tabletka199 cm długości i 99 cm wysokości, z Glagolitic tekst z 13 linii, został odkryty przez kapłana Jurandvor Petar Dorčić w roku 1851 na terenie byłego BenedyktynówKościółzSt Lucy. Było leżącego w kaplicy jak nagrobek i wiernych chodziła nad nim powodują znaczne szkody. Jest to jeden z najstarszych dokumentów w Chorwacji (stare języka chorwackiego), Który wydał ten niewielki Krk słynnej miejscowości, przekształcając go na ikonę kultury i Chorwacki dliteracy.

 
BAŠKA

Baška ludowej Muzeum

Baška ludowej muzeum, które znajduje się kościół parafialny Świętej Trójcy, wykazujeartystycznych i etnograficznych skarbytego obszaru, który sumienny ludzi Baška zebrane i zapisane od zaniku. Muzeum zostało otwarte w 1970 roku i pokazuje Baška oryginalnych strojach ludowych, garnki i wiele innych eksponatów, które były w codziennym użytku.

Mala i Vela Luka

Na wycieczkę do Mala i Vela Luka musiszdo żywności i napojów, A na odcinku 6 km ścieżka wspina się do 300 m, a następnie jedzie w dół do morza, a następnie ponownie do 112 m, i musisz zachować pewne siły na podróż powrotną. Jeśli nie lubiący tego rodzaju wyprawy, istnieje łatwiejsza, ale mniej atrakcyjny sposób (bezwspaniałe widoki). Z portu w Baška istnieją taksówką łodzi, które poruszają się w godzinach porannych od Baška do Vela Luka i przynieść powrót w godzinach popołudniowych.

 
VRBNIK

ParafiaKościółzNMP

Na obszarze poruszonych w centrum stoi parafiiKościółzNMP, Który był wzmiankowany już w 1325, i Glagolitic cennych rękopisów. Wdzwonnicaz kościoła zbudowano w 1527 i daje miasta charakterystyczny wygląd. Blisko dzwonnica jestszlifierskiFotografia z wystawydo bractwa zSt JohnChrzciciela - Kapari.

W bibliotece Vitezić rodziny

Należy wspomnieć, biblioteki należące do rodziny Vitezić w 4 Placa vrbničkog Statutu (Vrbnik Statutu Square), Który został kupiony przez biskupa Krk Ivan Vitezić i jego brat dr Dinko Vitezić, przedstawiciela ludu, iw lewo do miastaVrbnik. Biblioteka posiadaponad 10 000 tytułów, Z których najcenniejsze to jeden z dwóch egzemplarzy tegoAtlas Świata Johann David Kochler.

Najwęższej ulicy

Miejsce wielu miastach jest zapewniona przez wąskie uliczki. Zostały one zbudowane w celu zaspokojenia potrzeb w różnym wieku, i są niedostępne dla samochodów. Niektóre ulice są nieprzejezdne, nawet nie ma jedną ulicę, nawet nie wszyscy ludzie są w stanie uzyskać dzięki. Wśród uliczek się na prawo od rynku, lokalne twierdzą, znajdąnajwęższej ulicyna świecie! Grškovićev prolaz (Gršković Passage) ukrywa innego przejścia przez dom nr 14, znane jako 'klančić' (mały przebieg).

 

DOBRINJ

Muzea

Wetnograficzne (ludowych) muzeum, Na drodze do rynku, posiada bogate, starannie zbierane i konserwowane zbierania skarby wyspy rzemiosłami, rolnictwa i rybołówstwa narzędzia, przyrządy, z dawnego życia w tym obszarze, a cała wyspa.
 
Wmuzeum obiekty sakralnejest przede Dobrinj rynku obokKościółzSt Anthony(Sv. Anton) w budynku plebanii i na hali należących do byłego klasztoru. To był otwarty w 1981 r. i są w nim wystawiane przedmioty przechowywane w kościołach, kaplicach i sacristies. Zbiór podzielony jest na srebro, drewniane elementy, tkaniny i książki.

 

GABONJIN (DOBRINJ)

Niedaleko od Dobrinj jestwieśzGabonjin. Interesującyedukacyjnych chodzićokoło 200 m drogą pod górę w kierunkuKościółzSt Peter(Sveti Petar), oprócz przyjemnego wykonywania, mogą również pomóc wnauki Glagolitics.
 
Tekst z...
 
 
 
Więcej promocji

Turistička agencija KRK GABER ; Stjepana Radića 30 ; 51500 KRK ; Hrvatska ; info@krk-info.com ; 00385 51 221 676
SiteMap     Web created by MONKEY © 2008. All rights reserved.     SiteMap Generator
 
Ceny w EUR (euro), płatnej w kN (Kuna) przy zakupie stawki HNB (Croatian National Bank).
Krk apartamenty • pokoji Krk • Krk kwatery prywatne •ubytovani wyspa Krk • domy wakacyjne krk •wakacyjne krk •biuro podróży Krk •lotnisko Rijeka • kwatery prywatne Baska • Krk apartamenty •apartamenty wyspa Krk • kwatery prywatne Malinska • Tourist Board Krk • wycieczki wyspa Krk